SEO Uzmanı

SEO uzmanı, uzmanlığı SEO olan bir dijital pazarlama uzmanıdır. Ayrıca bir SEO danışmanı olarak da adlandırılabilir. Uzmanlık düzeyi sayesinde, müşterilerinin web sitelerinin performansını doğal referans açısından iyileştirmelerine yardımcı olur.

SEO uzmanı, bir web sitesinin bir arama motorunda, özellikle de Google’da görünürlüğünü iyileştirmek için gereken tüm pazarlama tekniklerine mükemmel bir şekilde hakimdir.

Neden bir SEO Uzmanı ile çalışmalısınız?

Bir SEO uzmanı işe almak, orta ve uzun vadede web sitenize gelen trafiği ve dolayısıyla potansiyel müşterileri ve dönüşümleri önemli ölçüde artırmanıza olanak tanır.

SEO uzmanı, bir strateji belirlemenize ve web sitenizin optimizasyonu ve iyi SEO’su için gerekli değişiklikleri ayarlamanıza yardımcı olur. Arama motorları tarafından dikkate alınan teknik özelliklerle ilgili bilgisi, Google’daki arama sonuçlarının ilk sayfasında olma şansınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve bu nedenle en iyi tıklama oranını elde etmenize yardımcı olacaktır.

Tıklama oranının yaklaşık % 3,8 olduğu ikinci sayfa sonuçlarından farklı olarak, ilk 5 organik sonuçta tıklama oranının % 70 ile 77 arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Bir SEO uzmanının temel amacı performansınızı ve gelirinizi artırmak olduğundan, web sitenize gelen iyi organik trafik yalnızca görünürlüğünüzü değil, aynı zamanda dönüşüm oranınızı ve dolayısıyla gelirinizi de artıracaktır.

Teknik Uzmanlık

Web sitesinin teknik temelleri arama motorları için çok önemlidir. Sorunsuz çalışması hem kullanıcıları hem de indeksleme robotlarını çekmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, bir SEO uzmanı web sitenizde gerçek bir teknisyendir ve güvenlik açıklarını nasıl bulup düzelteceğini bilir.

İçerik Analizi

SEO uzmanı ayrıca web sitenizin içeriğini nasıl optimize edeceğini de bilir. İş sektörünüzle ilgili anahtar kelimeler bulur ve hem İnternet kullanıcıları hem de arama motorları ile alakalı kabul edilecek SEO için optimize edilmiş içerik oluşturmanıza olanak tanır.

SEO Uzmanı – Onur Doğru

Link Oluşturma

Bağlantı kurma, web sitenize gelen bağlantıları alma sürecidir. Google’ın gözünde bu, web sitenizin kötü şöhretinin bir göstergesidir. Sürekli olarak web sitenizin düzgün çalıştığından ve içeriğinin alakalı olduğundan emin olmak, Google’ın diğer web sitelerinden öneriler olarak değerlendireceği bağlantılara yavaş yavaş yönlendirecektir.

İnternet Analizi

Bir sitenin performansı her gün değiştiğinden ve sıralaması asla hafife alınmaması gerektiğinden, web sitenizin performansını izlemek ve Google tarafından bize sunulan verileri analiz etmek önemlidir. SEO uzmanlarımız, sonuçlarınızı analiz eder ve arama sonuçlarında edindiğiniz iyi pozisyonları korumak ve yenilerini elde etmek için gerekli tüm değişiklikleri yapar.

SEO denetimi

Size en iyi çözümleri sunabilmek için SEO uzmanı  olarakweb sitenizin 360 ° denetimini önceden gerçekleştiririz. SEO uzmanlarımız, olası ve gerekli optimizasyonları belirlemek için web sitenizin tüm yönlerini detaylandıracaktır. SEO denetimi 3 bölüme ayrılmıştır: teknik analiz, içerik analizi ve ağ bağlantısı. Web sitenizin küresel analizi, hedefinize ulaşmak için olası iyileştirmeleri anlamak ve eylemleri uygulamak için zorunlu bir adımdır: Google’ın sonuçlarının ilk sayfasında olmak.

Google sertifikası

Bir SEO uzmanı, Google tarafından sağlanan araçları kullanabilmeli ve anlayabilmelidir. Bu nedenle SEO uzmanlarımız Google Analytics sertifikalıdır ve her 18 ayda bir yeniden sertifika alarak uzmanlık düzeylerinin kanıtını yeniler.

SEO stratejinizi birlikte geliştirelim

Onur Doğru ile çalışmak projenizi emin ellere teslim etmek demektir. Sitenizi başından sonuna kadar takip eder. Beklentileriniz ve ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla eksiksiz anlar ve  deneyimi, bilgisi ile SEO’nuz için en iyi stratejiyi oluşturur.

Arama motorları sıralamanızı iyileştirmek için bir SEO uzmanı ile çalışmak ister misiniz? Trafiğinizi ve orta vadede gelirinizi artırmak için dijital görünürlüğünüzü iyileştirmenizi sağlamak için web sitenizde bir SEO denetimi yapmaktan ve en iyi strateji üzerinde birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız.

Başa dön tuşu