Wordpress

Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri

Henüz yapmadıysanız, WordPress web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda ciddi olmanın zamanı gelmiştir. Aşağıda, kullanıcıların SEO sıralamalarını iyileştirme şanslarını hemen artırmak için yükleyebilecekleri 2021’de WordPress için en iyi SEO eklentileri sizler için inceledik.

Etkileyici içeriğe sahip çarpıcı bir web siteniz olabilir, ancak en iyi web sitesi bile, ziyaretçilerin bulması zorsa başarılı olmak için mücadele edecektir.

Bir web sitesi başlatmak ve kaliteli içerik yayınlamak için gereken tüm çabayı halihazırda ortaya koyduysanız, sıkı çalışmanızdan olabildiğince çok fayda sağlamak istemez miydiniz? SEO, internetin tüm gücünden yararlanmanın ve olabildiğince çok son kullanıcıyla bağlantı kurmanıza yardımcı olmanın bir yoludur.

Neyse ki, WordPress kullanıcıları için, CMS zaten en başından SEO dostudur, ancak WordPress Hosting deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için atabileceğiniz adımlar ve kullanabileceğiniz araçlar vardır.

WordPress web sitenizin SEO’sunu artırmanın en kolay ve en etkili yollarından biri, SEO eklentilerinin yardımıdır. WordPress eklenti pazarı, SEO’nun en iyi uygulamalarının varsayımlarını ortadan kaldıran, ancak hepsi aynı şekilde oluşturulmayan bir dizi gelişmiş özelliğe sahip yararlı SEO eklentileriyle doludur.

Yoast SEO

Yoast SEO ile başlamadan en iyi SEO WordPress eklentileri hakkında sohbet edemezsiniz. 5 milyondan fazla aktif kurulum ve 25.000’den fazla 5 yıldızlı incelemeyle Yoast SEO, en yaygın kullanılan WordPress SEO eklentisidir.

Hepsi bir arada SEO eklentisi 47 dilde SEO yeteneklerine sahiptir ve hem arama motorları hem de site ziyaretçileri için içeriği optimize etme konusunda mükemmel bir iş çıkarır.

En önemli özelliklerden biri, marka bilinci oluşturmayı iyileştiren ve arama motoru sonuçlarında pasajların tutarlılığını sağlayan tutarlı başlık ve meta açıklama şablonudur.

Yoast, WordPress için en iyi SEO eklentileri aralarındadır. İçeriğiniz için Yoast SEO ve SEO analizi sağlar.

Web sitenizin başlıklarında ve meta açıklamalarında büyük ölçekli düzenlemelere izin veren bir toplu düzenleyici de vardır.

Yoast SEO, kullanıcılara WordPress sitelerinin kırıntıları üzerinde tam kontrol sağlar. Bu, genellikle bir sayfanın üst kısmında bulunan ve kullanıcının sitede nerede olduğunu gösteren metin yolundaki kopyayı kontrol ettiğiniz anlamına gelir.

Diğer bir kullanışlı özellik, yinelenen içeriği önlemek için otomatik olarak kanonik URL’leri ayarlama seçeneğidir. Bazen birden çok URL’de bulunabilen ve sorun yaratabilecek ürünleriniz veya içeriğiniz olur. Kanonik bir URL, arama motorlarına belirli benzer URL’lerin aslında aynı olduğunu söylemenizi sağlar, böylece sıralamalarınıza zarar vermezler.

Yoast, SEO sürecinin birkaç adımını basitleştirmede harikadır. SEO analizi, SEO dostu metin ürettiğinizden ve doğru anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olmanın süper kolay bir yoludur; okunabilirlik analizi ise içeriğin arama motorları ve okuyucular için kolay sindirilmesine yardımcı olur. Yoast, eklentinin hangi bölümlerine kimin erişebileceğini kontrol etmenizi sağlayan bir SEO rolleri özelliğine sahiptir.

All in One SEO

Hepsi Bir Arada SEO Paketi eklentisinin amacını bilmek istiyorsanız, adına dikkat etmeniz yeterlidir. Orijinal SEO eklentisidir ve 2007’deki ilk çıkışından bu yana 65 milyondan fazla kez indirilmiştir, bu da onu tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentilerinden biri haline getirmiştir.

Nedenini anlamak zor değil. Hepsi Bir Arada SEO paketi, daha fazla deneyim kazandıkça kontrol ettiğiniz şeyleri ölçeklendirmenize olanak tanıyan ayarlar ve araçlarla hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Kutudan çıkar çıkmaz, eklenti otomatik olarak meta etiketleri oluşturur ve tüm arama motorları için başlıkları optimize eder. Aynı zamanda hem Google hem de Bing için XML site haritası desteği sağlar ve aynı şeyi görsel site haritaları ve RSS site haritaları için de yapar.

Ayarlarınızdan bazılarını beğenmediniz mi? Hepsi Bir Arada SEO Paketi, kullanıcılara herhangi bir ayarı geçersiz kılma seçeneği sunar.

Bu eklenti, WooCommerce dahil e-Ticaret siteleri için SEO Entegrasyonu sunan tek ücretsiz eklenti olduğundan, e-ticaret web sitelerine sahip olanlar için de harika bir seçimdir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında gelişmiş Kanonik URL’ler, ek sayfalarını ana gönderilerine yeniden yönlendirme yeteneği ve yerleşik Nonce Security bulunur.

W3 Total Cache

Tüketicilerin % 40’ı, yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir web sitesini terk ettiklerini bildirirken, web sitenizin hızının işletmenizi ne kadar etkilediğini abartmak zordur.

Site hızı, Google’ın bir SEO sıralama faktörü olarak gördüğü şeylerden biri olmakla kalmaz, aynı zamanda bir müşteri kazanma veya kaybetme arasındaki fark da olabilir.

Önbelleğe alma, dosyaların veya verilerin kopyalarının bir önbellekte depolanması işlemidir ve daha sonra verilere, isteğin yapılmaya zorlanmasına kıyasla daha hızlı bir şekilde erişilmesini sağlar.

WordPress eklenti pazarında “SEO” ararsanız, Arama sonuçlarında yalnızca Yoast SEO’nun arkasında ikinci sırada yer alan Rank Math, ancak en iyi WordPress SEO eklentileri söz konusu olduğunda kullanıcıların tercihi olarak Yoast’ı geçmesi çok uzun sürmeyebilir.

Rank Math

Rank Math sadece 2019’dan beri var, ancak eklentinin halihazırda 400.000’den fazla aktif yüklemesi var ve gerçekten yıldız bir beş yıldızlı derecelendirme var.

SEO’ları için çok şey yapmak isteyen ancak bunu yapmaya vakti olmayanlar için Rank Math mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, kullanımı son derece kolay bir Kurulum Sihirbazı ile Rank Math temelde kendi kendini yapılandırır.

Broken Link Checker

Bozuk bağlantılar, WordPress web sitenize ciddi zararlar verebilir. Sitenizde artık çalışmayan bir veya iki bağlantının olması büyük bir sorun gibi görünmese de, bu bozuk bağlantılar arama motoru sıralamalarınıza zarar veriyor olabilir.

Ancak web sitenizin boyutu ne olursa olsun, tek tek bağlantıları manuel olarak kontrol etmek etkisiz ve zaman alıcı bir iştir.

Broken Link Checker eklentisini mevcut en değerli SEO araçlarından biri yapan ayrıntı da budur. Web sitenizde bozuk harici ve dahili bağlantılar olup olmadığını kontrol edecek ve gerekli değişiklikleri yapabilmeniz için her türlü sorunu size bildirecektir.

Kullanıcılara gönderiler, sayfalar, yorumlar ve hatta özel alanlardaki bağlantıları izleme yeteneği sağlar ve çalışmayan herhangi bir bağlantıyı otomatik olarak algılar.

Broken Link Checker, WordPress için en iyi SEO eklentileri aralarındadır. Web sitenizde bozuk dış ve iç bağlantılar olup olmadığını kontrol eder ve herhangi bir sorunu size bildirir.

Kırık Bağlantı Denetleyicisi eklentisi, bozuk bağlantılara gönderilerde farklı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra arama motorlarının bozuk bağlantıları takip etmesini engelleme seçenekleri de sunar; bu, sayfanızın SEO sıralamasını korumanın kolay bir yoludur.

SEO Press

Yoast SEO ve Hepsi Bir Arada SEO Paketi ile aynı avantajlardan birkaçını sunan SEO Press, trafiği artırabilen ve sitenizin SEO’sunu optimize edebilen güçlü bir WordPress SEO eklentisi olarak 5 yıldız puanı kazanmıştır.

Hem meta açıklamalar hem de başlıklar için dinamik değişkenler, kanonik URL’ler, özel XML, resim XML ve HTML site haritaları ve hızlı kurulum için kolay bir kurulum sihirbazı, SEO Press’in daha popüler eklentilerle ortak olan özelliklerinden sadece birkaçıdır, ancak göze çarpmaktadır. sosyal medya optimizasyonunda.

SEO Press, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, WhatsApp ve Pinterest’te sosyal medya paylaşımını geliştirmek için Açık Grafik ve Twitter Kartları sağlar ve önizlemeler, her kanal için içeriği optimize etmeyi kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu